Kolektory rurowe Viessmann

Energia cieplna słońca – z bezpłatną dostawą do domu

Inwestując dziś w nową instalację grzewczą, należy od razu zaplanować jej

uzupełnienie o instalację solarną.

Energia solarna do podgrzewu ciepłej

wody użytkowej i wspomagania ogrzewania

Mamy ponad 30-letnie doświadczenie w projektowaniu i produkcji termicznych instalacji solarnych, dzięki czemu możesz zdać się na naszą wiedzę techniczną i najwyższą jakość. Nieważne, czy zdecydujesz się na nowe olejowe czy gazowe ogrzewanie kondensacyjne, system grzewczy opalany drewnem czy też pompę ciepła – wszystkie instalacje firmy Viessmann są zaprojektowane z myślą o połączeniu z technologią solarną.

solar-roehren-kollektor-1-2.jpg

Kolektory rurowe

Efektywne wykorzystanie ciepła słonecznego – absorbery z powłoką wysokoselektywną pobierają wyjątkowo dużo energii słonecznej, zapewniając tym samym wysoki współczynnik sprawności. Panująca w rurach próżnia gwarantuje przy tym bardzo skuteczną izolację cieplną. Pomiędzy szklanymi rurami a absorberem prawie nie dochodzi do strat – a kolektor może przekształcić na efektywne ciepło także niewielkie ilości energii słonecznej. Szczególnie w okresie przejściowym i w miesiącach zimowych, przy niskich temperaturach zewnętrznych, próżniowe kolektory rurowe wyjątkowo efektywnie wykorzystują dostępne promieniowanie słoneczne.

 

Vakuum-Röhrenkollektor Vitosol 200-T Typ SP2A

Vitosol 200-T

Typ SP2A, rurowy kolektor próżniowy do montażu na dachach płaskich i skośnych oraz do montażu wolnostojącego. Do montażu na balkonach dostępny jest specjalny moduł balkonowy (powierzchnia absorbera 1,26 m²) o mniejszej wysokości montażowej.

Vakuum-Röhrenkollektor Vitosol 200-T Typ SPE

Vitosol 200-T

Typ SPE, rurowy kolektor próżniowy do montażu poziomego.

Vakuum-Röhrenkollektor Vitosol 300-T

Vitosol 300-T

Typ SP3B, rurowy kolektor próżniowy do montażu na dachach płaskich i skośnych oraz do montażu wolnostojącego.