Kolano renowacyjne Spiroflex

 

Kolano renowacyjne to innowacyjne rozwiązanie w segmencie stalowych systemów kominowych. Umożliwia montaż nowego systemu kominowego odprowadzającego spaliny od kotłów z zamkniętą komorą spalania w istniejącym wkładzie stalowym (Ø100, Ø125, Ø130) bez konieczności jego przebudowy. Stosowane jest każdorazowo przy wymianie kotłów z palnikami atmosferycznymi na nowoczesne i bezpieczne kotły z zamkniętą komorą spalania (turbo i kondensacyjne). Specjalna konstrukcja kolana umożliwia jego montaż bez konieczności demontażu stalowego trójnika a co za tym idzie kucia elementów murowanych. Unikalnym rozwiązaniem kolana jest także podstawka o kształcie zapewniającym stabilne podparcie kolana w odpowiednim miejscu, która dodatkowo przenosi ciężar całego systemu spalinowego na trójnik istniejącego wkładu. Do prawidłowego wprowadzenia pionowych rur spalinowych w istniejący wkład stalowy i połączenia ich z kolanem służy obejma centrująco montażowa.

Symbol kolana renowacyjnego z obejmą:
SX-TJN80KRO 
(średnica kolana: Ø80; odpowiednie dla wkładów stalowych Ø125, Ø130)
SX-TJN60KRO 
(średnica kolana: Ø60; odpowiednie dla wkładu stalowego Ø100)

Sugerowanym elementem dodatkowym jest łącznik kolana renowacyjnego. Element ten ułatwia połączenie istniejącego trójnika z kolanem renowacyjnym a częścią koncentryczną nowego systemu kominowego turbo od strony urządzenia grzewczego

Symbol łącznika kolana renowacyjnego:
SX-TDN80LB 
(średnica łącznika: Ø80/125; odpowiedni dla wkładów stalowych Ø125, Ø130)
SX-TDN60LB 
(średnica łącznika: Ø60/100; odpowiedni dla wkładu stalowego Ø100)

Rozwiązanie to niesie za sobą szereg korzyści takich jak łatwość oraz szybkość montażu co wiąże się z obniżeniem kosztów.